Kounické prohlášení

Ačkoliv má hodinová výstražná demonstrativní stávka 12. 9. za cíl jednoznačný požadavek – českou elektřinu do českých rukou, a tedy zejména přijatelné ceny pro české občany, není to hlavním a jediným cílem Stávkového výboru. Stávkový výbor chce touto akcí propojit národní síly a rozdmýchat v lidech odvahu a sílu k vyjádření národního odporu proti vládě Petra Fialy, která likviduje Českou republiku, její ekonomiku, národní bohatství i národního ducha a pošlapává svobodu občanů.

Stávkový výbor se skládá ze zástupců politických i nepolitických subjektů a osobností české národní scény, kteří vnímají, že stávající politický systém dlouhodobě umožňil postupné a dlouhodobé rozebírání národního bohatství a předání řízení České republiky do cizích rukou. A kteří také vnímají, že k nápravě je nutné směřovat k systémovým změnám, a nikoliv pouze k pokračování ve volebních bojích, které neřeší to podstatné.

Je potřeba směřovat k ústavním zárukám ochrany národního hmotného i duchovního bohatství, k zárukám mezinárodní neutrality a k mnohem bezpečnější ochraně svobody člověka včetně jeho fyzické integrity. Je nutné směřovat ke skutečné demokracii, tedy aby volení zástupci byli skutečné osobnosti a nikoliv zdvihači rukou. Volení zástupci by pak měli být při jednání proti národním zájmům odvolatelní a měli by za své činy nést plnou zodpovědnost. V zásadních otázkách je pak nutné znát postoj všech občanů, tedy umožnit rozhodovat pomocí referend.

Stávkový výbor si klade za cíl podnítit vznik silného národního proudu spojujícího všechny pronárodní politické i nepolitické síly, který povede k systémovým změnám důležitým k ochraně národních zájmů naší země.

Stávka 12. 9. má napomoci k probuzení národní síly a hrdosti. Má to být první krok k tomu, aby vláda nad naší zemí přešla opět do rukou českých občanů. Proto zveme všechny další subjekty i osobnosti ke spolupráci. A proto také vyzýváme všechny, kteří se chtějí na této zásadní činnosti podílet, aktivně se zapojte do šíření našich společných idejí a informací o chystané stávce, jejímž hlavním cílem je to, aby naše děti mohli žít ve své vlastní zemi, která jim a jejich potomkům poskytuje bezpečné zázemí pro plný rozvoj jejich osobností a schopností.

Na hradě Dolní Kounice došlo v roce 1185 k usmíření Čechů a Moravanů, což byl jeden z nejdůležitějších momentů pro vznik státu, který přetrval do dnešních dní. A my na tento historický moment chceme navázat, protože je naše země, tak jako v tehdejších dobách, opět v ohrožení. Věříme, že právě na tomto místě se podaří rozdmýchat naději pro Českou republiku.

Hrad Dolní Kounice, 4. srpna 2023
     


Stávka 27. 11. 2023!

Společná stávková aktivita pokračuje!

Týdenní vysílání Národního proudu 1. 12. 2023

 

Týdenní vysílání Národního proudu 14. 11. 2023

 

Týdenní vysílání Národního proudu 8. 11. 2023

 

Týdenní vysílání Národního proudu 31. 10. 2023

 

Týdenní vysílání Národního proudu 23. 10. 2023

 

Týdenní vysílání Národního proudu 15. 10. 2023

 

Týdenní vysílání Národního proudu 6. 10. 2023

 

Týdenní vysílání Národního proudu 28. 9. 2023

 

Jak proběhla stávka 12. 9. a vznik Národního proudu

 

Tisková konference ke stávce 12. 9. a následným aktivitám Stávkového výboru a vznik Národního proudu

 

#stavkovyvybor